Новини району

Відзначення Дня Соборності України та 100-річчя Акта Злуки

20190122 120811
20190122 120821
20190122 120931
20190122 121136
20190122 121221

22 січня 1919 року в Києві на Софійському майдані сталася визначна подія в історії нашого народу - урочисте проголошення Акту Злуки: в єдину українську соборну державу об'єдналися Українська Народна Республіка і Західно-Українська Народна Республіка.

Ідея української соборності є однією з основоположних складових національної ідеї. В українській мові термін «соборний» вживається у значенні об’єднаний, неподільний, а «соборність» – як властивість, тобто об’єднаність, цілісність, неподільність. Змістовне наповнення визначення «української соборності» в науковій та суспільно-політичній думці тривало достатньо довго - з кінця ХІХ ст. і аж до початку ХХІ ст. Вітчизняні історики зазвичай трактували «українську соборність» не в одному, а у двох значеннях: 1) як національна державність; 2) як духовно-культурна, етнотериторіальна та політична єдність українського народу. У першому випадку термін «соборність» використовувався переважно державними діячами у своїх політичних документах. Частина таких діячів, а також дослідників українського народу та його історії, ототожнювали поняття «соборності» і «державної єдності».

Соборність України у сучасному, багатомірному розумінні пролягає від територіальної цілісності до громадянської консолідації. Україна обрала свій шлях - шлях непохитного національного консенсусу і безумовного та безперервного суспільного діалогу.

Сила нації – в її єдності!

Сьогодні в селищі Лугини в День Соборності України пройшов урочистий захід та покладання квітів до пам'ятника Тарасу Григоровичу Шевченку та пам’ятного знаку учасникам АТО, за участю голови районної ради О.В. Губарця, першого заступника голови райдержадміністрації  О.І. Ренкас, секретаря Лугинської селищної ради О.В. Шмигельської, керівників підприємств, установ, організацій та жителів селища.

Свята та події

 Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Ви тут: Головна Новини Новини району Відзначення Дня Соборності України та 100-річчя Акта Злуки