Новини району

Захворюваність на кір та її профілактика!

Кількість хворих на кір у Європі у 2018 році сягнула понад 82 тисячі людей - це найбільший показник десятиліття, йдеться у звіті Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) для Європейського регіону.

   Хоча рівень вакцинації покращується, але ВООЗ каже, що охоплення є недостатньо високим для запобігання циркуляції вірусу в багатьох країнах.

   Найбільше хворих минулого року було в Україні, при чому сумарна кількість хворих на кір в країні вища, ніж у решті країн Європейського регіону разом узятих.

   В Україні понад 53 тисяч хворих, а у решті країн регіону загалом - трохи більше ніж 34 тисячі.

   У Європі у 2018 році від кору загинуло 72 людини, з них 16 - в Україні.

   ВООЗ вважає, що причиною такого спалаху кору в Україні є низький рівень вакцинації.

   За останніми даними Центру громадського здоров'я МОЗ України, за січень 2019 року на кір в Україні захворіло 15 тисяч людей, з них більш ніж половина діти.

   Найвищі показники захворюваності медики фіксують у Львівській, Вінницькій, Рівненській, Хмельницькій областях та місті Київ.

   Вірус кору передається повітряно-крапельним шляхом і може викликати серйозні ускладнення, серед яких пневмонія, вушна інфекція та запалення мозку, що в результаті може призвести до інвалідності та навіть смерті.

   Симптоми кору:

-          Висока температура

-          Головний біль

-          Нежить

-          Сухий кашель

-          Збільшення лімфовузлів

-          Запалення слизової оболонки очей

-          Пронос та блювота

-          Червоний висип - на 4—5 день хвороби

   При перших симптомах, негайно звертайтеся до лікаря. Специфічного лікування від кору не існує. Проте можна запобігти захворюванню, єдиний надійний метод профілактики кору – вакцинація. Згідно з Календарем профілактичних щеплень, дитина повинна отримати 2 дози вакцини: у 12 місяців і 6 років. В Україні застосовується комбінована вакцина для профілактики одразу від трьох хвороб - кору, епідемічного паротиту та краснухи (КПК). Не втрачайте можливості захистити своїх дітей від кору. Вчасно зроблена вакцинація гарантує безпеку і ефективність!

   

   Держпродспоживслужба Лугинського району

Свята та події

 Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Ви тут: Головна Новини Новини району Захворюваність на кір та її профілактика!