Загальні відомості

Лугинський район розташований у північній частині Житомирської області, у межах Поліської низовини, в зоні мішаних лісів.

На північному сході він межує з Овруцьким, на сході та південному сході – з Коростенським, на південному заході - з Ємільчинським, на заході й північному заході – з Олевським районами.

Територія району простягається з півночі на південь на 41 км, із заходу на схід – на 47 км. Територія району за своєю конфігурацією є компактною. Площа району становить 994,13 кв. км. Цікаво, що площа Лугинщини в 1,7 раза більша від такої азійської держави, як Сінгапур.

Серед ресурсів нерудної сировини у районі переважають будівельні матеріали, особливо кам’яні. В цій якості найчастіше використовують кристалічні породи Українського щита, зокрема граніти. Лугинський гранкар’єр розробляв до 1995 року Жеревецьке родовище гранітів – порфіритів, розташоване між залізничними станціями Білокоровичі та Овруч. У районі відомі також глини цегельні, піски баластні, піски будівельні, пісковики, червоні та рожевувато – сірі граніти.

 

Свята та події

 Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Ви тут: Головна Про район Загальні відомості